Iniciátori

Iniciátori

Postupne sme sa spriatelili – ľudia z rôznych profesných oblastí s ľuďmi, ktorí sa roky venujú téme ochrany prírody. Dlhé rozhovory o zničujúcej ťažbe, ktorá nás všetkých ako milovníkov hôr veľmi trápila, dospeli k rozhodnutiu spoločne proti tomu niečo urobiť. Vzniku MY SME LES predchádzali dve akcie samotných ochranárov: Výzva Slovenského ochranárskeho snemu vláde SR a protest v Nízkych Tatrách. Uvedomili sme si, že stále je všetka snaha chrániť lesy len v rukách malej skupiny ľudí a že potrebujú oveľa silnejšiu podporu, silnejší hlas. A tak sme sa rozhodli získať podporu verejnosti pre našu spoločnú myšlienku ochrany lesov, ktorú doteraz presadzovali hlavne ochranári a zároveň vytvoriť tak väčší tlak na kompetentných. Iniciatívu MY SME LES robíme vo voľnom čase a sme apolitickí.
Erik Baláž
Dlhoročný ochranár, ktorý sa podieľal na záchrane Tichej a Kôprovej doliny, filmár divokej prírody, držiteľ mnohých filmárskych ocenení a čerstvý držiteľ ocenenia Biela vrana za dlhoročný prínos v problematike ochrany prírody.
Karol Kaliský
Lesník, filmár a fotograf, pôsobí spolu s Erikom Balážom v spoločnosti Arolla Film. Predtým pracoval na Správe TANAPu, no kvôli svojim postojom ju musel v roku 2007 aj s ďalšími odborníkmi opustiť. Je aj autorom publikácie o divokej prírode Rok v divočine.
Rastislav Mičaník
Riaditeľ nadácie Aevis. Špecializuje sa na ochranu divokej prírody a regionálny rozvoj prostredníctvom prírodného turizmu. Podieľal sa na viacerých úspešných aktivitách a projektoch zameraných na ochranu prírody a spolupracoval s viacerými mimovládnymi organizáciami na Slovensku.
Ľudmila Kolesárová
Marketingová manažérka a blogerka. Má za sebou viacero úspešných celoslovenských kampaní pre dobrú vec, je držiteľkou novinárskej ceny. Miluje Tatry a trávi v nich väčšinu voľného času. Jej snom je žiť na horskej chate ale najprv musí hory zachrániť.
Jakub Ptačin
Dizajnér a komunikačný fanatik so sklonmi k občianskej aktivite. Časopis Forbes ho už niekoľkokrát zaradil medzi 30 najtalentovanejších Slovákov. Vlastní Studio Echt odkiaľ vzišlo aj logo pre My sme les. Spoluzaložil obchod s dobrým pocitom Nosene, multimediálne laboratórium Mediatechna či svetovú konferenciu o dizajne By Design Conference. Stál aj pri zrode Slovensko.Digital.
Jakub Mrocek
Fotograf divých zvierat s oceneniami z medzinárodných súťaží, dobrovoľný strážca prírody, programátor, autor webu My sme les. Svoje schopnosti kombinuje pri spolupráci s mimovládnymi organizáciami na projektoch zameraných na ochranu prírody na Slovensku.
Iveta Niňajová
Špecialistka na cestovný ruch na Slovensku. Dlhodobo sa zasadzuje za trvaloudržateľný rozvoj regiónov, s čím súvisí aj rekreačné využívanie lesov. Sieťuje, prepája a mobilizuje potenciál na lokálnej úrovni. Stála za úspešnou destinačnou organizáciou a značkou Liptov a za budovaním destinácie Košice. Les je jej zdrojom inšpirácie, poznania a životnej energie.
Jonáš Karásek
Filmový a reklamný režisér, grafický dizajnér. Režíroval mnoho oceňovaných spotov, celovečerný film “Kandidát”, sériu krátkych filmov o SNP “Moje povstanie”. Jeho ekologický film “The Swan” oslovuje divákov na filmových festivaloch po celom svete. Je autorom videa My sme les. Najlepšie sa však cíti na chalupe v lese.
MY SME LES
Občianska iniciatíva
Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku.
MY SME LES na facebooku
Podporte nás
Je nás už 71168
2024 © Všetky práva vyhradené. My sme les - občianska iniciatíva.
Ďakujeme režisérovi Jonášovi Karáskovi za kampaňové video My sme les.