MY SME LES PRE ŠKOLY

Myslíme si, že je dôležité odovzdávať ďalej naše skúsenosti a poznatky, ale predovšetkým nadšenie pre prírodu a jej ochranu. Práve z toho dôvodu ponúkame “My sme les pre školy”.
Chceli by ste, aby sme prišli aj na vašu základnú, strednú, či vysokú školu a porozprávali žiakom a študentom o lesoch, „pralesoch“, ich ekológii a zvieracích obyvateľoch, o ich ochrane a rozumnom využívaní či o ich význame v kontexte klimatickej zmeny? Alebo by vám vyhovovalo, aby sme sa zamerali na nejakú špecifickejšiu tému? Napíšte nám a určite spoločne vymyslíme zaujímavý program, ktorý otvorí žiakom a študentom nové obzory. Lektorom pre vašu školu bude Ondrej Kameniar.
Kontaktné údaje
Lektor Ondrej Kameniar
Študoval zoológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a neskôr ekológiu lesa na Českej zemědelskej univerzite v Prahe, kde si dokončil doktorát. Tu sa zapojil do projektu REMOTE Primary forests, ktorý je najväčším európskym výskumným projektom, venujúcim sa výskumu pralesov. V rámci terénneho výskumu, ale aj svojich súkromných cestovateľských projektov strávil stovky dní a nocí v pralesoch Slovenska, Rumunska, Ukrajiny, Albánska, Čiernej hory a Gruzínska. O svojich cestách a predovšetkým o ekológií lesa pravidelne prednáša. Jeho fotografie a texty sa objavili v rôznych celoslovenských médiách, ale aj na titulných stranách známych vedeckých časopisov ako Nature či Ecosystems. V roku 2021 ho časopis Forbes vybral do prestížneho rebríčka „30 pod 30“ na Slovensku.
MY SME LES
Občianska iniciatíva
Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku.
MY SME LES na facebooku
Podporte nás
Je nás už 71168
2024 © Všetky práva vyhradené. My sme les - občianska iniciatíva.
Ďakujeme režisérovi Jonášovi Karáskovi za kampaňové video My sme les.