MY SME LES PRE ŠKOLY

  MY SME LES PRE ŠKOLY

Myslíme si, že je dôležité odovzdávať ďalej naše skúsenosti a poznatky, ale predovšetkým nadšenie pre prírodu a jej ochranu. Práve z toho dôvodu ponúkame “My sme les pre školy”.

Chceli by ste, aby sme prišli aj na vašu základnú, strednú, či vysokú školu a porozprávali žiakom a študentom o lesoch, "pralesoch", ich ekológii a zvieracích obyvateľoch, o ich ochrane a rozumnom využívaní či o ich význame v kontexte klimatickej zmeny? Alebo by vám vyhovovalo, aby sme sa zamerali na nejakú špecifickejšiu tému? Napíšte nám a určite spoločne vymyslíme zaujímavý program, ktorý otvorí žiakom a študentom nové obzory. Lektorom pre vašu školu bude Ondrej Kameniar.

My sme les pre školy

Kontaktné údaje: 

info@mysmeles.sk

Lektor Ondrej Kameniar

Študoval zoológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a neskôr ekológiu lesa na Českej zemědelskej univerzite v Prahe, kde si dokončil doktorát. Tu sa zapojil do projektu REMOTE Primary forests, ktorý je najväčším európskym výskumným projektom, venujúcim sa výskumu pralesov. V rámci terénneho výskumu, ale aj svojich súkromných cestovateľských projektov strávil stovky dní a nocí v pralesoch Slovenska, Rumunska, Ukrajiny, Albánska, Čiernej hory a Gruzínska. O svojich cestách a predovšetkým o ekológií lesa pravidelne prednáša. Jeho fotografie a texty sa objavili v rôznych celoslovenských médiách, ale aj na titulných stranách známych vedeckých časopisov ako Nature či Ecosystems. V roku 2021 ho časopis Forbes vybral do prestížneho rebríčka „30 pod 30“ na Slovensku.

MY SME LES - občianska iniciatíva

Sme ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa zastavila devastácia národných parkov a vzácnych lesov na Slovensku.

info@mysmeles.sk

My sme les na Facebooku

My sme les na Instagrame